Hosting

Polskie Stowarzyszenie Go dysponuje następującymi zasobami informatycznymi:

Domena go.art.pl


PSG posiada prawo do korzystania z domeny go.art.pl. Pod tą domeną znajduje się (wirtualny) serwer obsługiwany przez firmę Kei.pl w ramach planu hostingowego Aztec.

Hosting ten umożliwia członkom PSG (oraz wybranym niezrzeszonym twórcom) utrzymywanie serwisów internetowych dotyczących GO. Dostęp do serwisów odbywa się przez protokół FTP; możliwe jest korzystanie z baz danych MySQL i PostgreSQL oraz uruchamianie skryptów i aplikacji webowych w językach PHP i Python.

Na tej platformie zbudowane jest wiele ważnych serwisów: m.in. macierzysty portal polskiego go: go.art.pl, portal z informacjami o Stowarzyszeniu psg.go.art.pl, wolnodostępne repozytorium treści wszelakich: wiki.go.art.pl, strony klubów, turniejów oraz wiele innych. Zobacz też nieco bardziej kompletną listę serwisów na wiki.

Jeśli chcesz założyć stronę w domenie go.art.pl skontaktuj się z nami pod adresem hosting@go.art.pl.

Google Apps w domenie go.art.pl


Google Apps składa się z następujących narzędzi:
  • mail.go.art.pl - e-mail i czat (jabber/xmpp)
  • docs.go.art.pl - webowy office obsługujący dokumenty, arkusze kalkulacyjne, prezentacja, formularze do zbierania danych, rysunki oraz dowolne pliki z możliwością współdzielenia dostępu z wieloma osobami.
  • calendar.go.art.pl - kalendarz
  • sites.go.art.pl - Google Sites, silnik do konstrukcji bardzo prostych w obsłudze stron webowych nie wymagających znajomości HTML (używane np. przez wiki.go.art.pl)
  • wave.go.art.pl - Google Wave (eksperymentalne narzędzie komunikacji - połączenie poczty, czatu i współdzielonych dokumentów).
Programiści webowi mogą również skorzystać z platformy programistycznej Google App Engine (python, java) zintegrowanej z Google Apps w domenie go.art.pl. App Engine wspiera programy w językach Python i Java. Zobacz też: więcej informacji o Google App Engine

Konta Google Apps w domenie go.art.pl z dostępem do wszystkich wymienionych wyżej narzędzi (w tym w szczególności adres e-mail w domenie go.art.pl) przysługują wszystkim członkom PSG. Jeśli jesteś członkiem PSG a nie masz jeszcze konta @go.art.pl, wypełnij formularz.
Jeśli nie jesteś jeszcze członkiem PSG, możesz stać się nim wypełniając deklarację.

Administrator

Głównym opiekunem zasobów internetowych PSG jest Roman Pszonka.
W sprawach hostingu i google apps prosimy pisać na adres: hosting@go.art.pl.